FAQ

Často kladené otázky

Proč si zvolit hybridní systém Solax 4G?

Téměř nulové přetoky do sítě

Přestože celá řada dostupných hybridních střídačů nabízí funkci nulových přetoků do sítě, v praxi to většinou vypadá jinak. Zejména při malé aktuální spotřebě mají střídače problém eliminovat přetoky. Čtvrtá generace hybridů Solax však dosahuje maximálně okolo 8-14W i na nezatížených fázích.

Dosažení až 150% asymetrie na jedné fázi

Zejména v českém prostředí představuje asymetrický provoz střídače velmi důležitou funkci. Nově však střídač umí na jednotlivých fázích ještě efektivněji rozdělovat vyrobenou energii. V praxi to znamená, že při zvýšené spotřebě na jedné fázi, může střídač převést až 150% jmenovitého výkonu právě do té fáze, kde je to potřeba. Pro uživatele to přináší ještě vyšší využití solární energie ať už přímo z panelů, či akumulátorů.

Integrovaný BACKUP a rychlost zálohy <10 ms

Nově je pro zjednodušení systému a úsporu vstupních nákladů funkce externího EPS boxu integrována přímo do střídače. Navíc však integrované stykače umožní přepnutí při výpadku AC na záložní zdroj v rychlosti <10ms! To zajistí i plynuly provoz většiny počítačů.

Výkonová řada až do 15 kW

Čtvrtá hybridní generace je nově ve výkonech až do 15 kW na výstupu do sítě. V nabídce jsou nově navíc další dvě výkonové varianty 12 kW a 15 kw, přičemž obě varianty lze na vstupu z fotovoltaiky předimenzovat až do 18 kWp. Střídače jsou tak vhodné i pro menší průmyslové aplikace, kde je potřeba uchovávat energii do akumulátorů. Pro větší aplikace navíc zůstává možnost paralelního propojení až deseti střídačů, kdy do každého třífázového střídače lze napojit až 8 baterií T58 (5,8 kWh). Tedy maximální dosažení kapacity celého systému je 464 kWh.

Efektivnější řízení spotřeby

Hybridy jsou nově vybaveny výstupním bezpotenciálovým relé pro signalizaci přebytků. Relé slouží k maximalizaci využití vyrobené energie pomocí nastavení parametrů přetoků ve střídači z fotovoltaiky, či baterie (ve spojení s SOC). Jednoduše lze energii z přebytku směřovat na libovolné spotřebiče např. systém vytápění domu, ohřev vody či wallbox pro nabíjení elektromobilu.

All-in-one řešení

Solax Hybrid G4 lze pořídit ve dvou provedeních. Jedna varianta je pro instalaci střídače samostatně a druhá je pro řešení All-in-one s bateriemi T30. Pro instalaci druhé varianty je nutné si pořídit tzv. Matebox, který nejen podstatně zkrátí a zjednoduší instalaci celého systému, ale konečný uživatel získá jedno designové zařízení, ve kterém je vše (střídač a baterie). Atraktivní design all-in-one byl oceněn v prestižní soutěži Red Dot Award Product Design 2021. V neposlední řadě potom celý systém disponuje krytím IP65, s možností umístění ve venkovním prostředí.

Proč je nutné při instalaci fotovoltaické konstrukce flekovat střešní tašky?

Montujeme tak, aby střešní háky neležely přímo na střešní betonových nebo pálených taškách, což zabraňuje přílišnému zatížení háky a nechtěnému prasknutím tašek.

Proč NE - instalujeme do 30 dnů?

Není možné instalovat elektrárnu do 30 dnů od podpisu smlouvy, jelikož distributor má na rezervaci výkonu max. 30 kalendářních dnů a schválení dotace a alokování prostředku pro zákazníka je taky max. 30 dnů. Více se dočtete na stránce časová osa. Uděláme maximum pro Vás, aby se lhůty zkrátili.

Jaký je rozdíl mezi fotovoltaikou do 10 kWp a od 10 kWp – 50 kWp?

Fotovoltaika o výkonu do 10 kWp je považována za "mikrozdroj", který nepotřebuje odpojovací instalaci na panelech, jako jsou Tigo nebo ZJ Beny. U systémů s výkonem nad 10 kWp až 50 kWp se z hlediska distribuce považuje za "výrobu", kde je však nutné takové odpojovací zařízení nainstalovat. Rádi vám poskytneme odbornou radu a navrhneme nejlepší možnou variantu přizpůsobenou vašim potřebám.